Açılış Organizasyonu

Bir işletme açmayı düşünüyorsanız bunun iyi bir ses getiren açılışla yapmanız oldukça önemlidir. İnsanların ilgisini çekmek her zaman için faydalı olan bir davranış olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı yeni açılan işletmelerinizin büyük bir açılış organizasyonu ile açılmasını sağlamanız hem iyi bir şekilde reklamınızın yapılmasını sağlayacak hem de insanların bulunduğunuz yerde yeni bir işletmenin açıldığını fark etmesini sağlayacaktır.

Açılış organizasyonlarını kendi başınıza yapmanız oldukça zordur. Bunun en büyük nedeni ise büyük bir açılış organizasyonun oldukça karmaşık bir yapıya sahip olması kadar ne yapacağınızı tam olarak bilemeyeceğiniz için de olabilir. Ayrıca açılış sırasında sadece açılışa değil hem konuklara hem de işletmenin dekorlarına dikkat etmeniz gerekeceğinden oldukça zorlanacaksınız. Bunun yerine siz konuklarınızla ilgilenirken onların sıkılmaması ve bulundukları ortamdan keyif almalarını bize bırakabilirsiniz. Palya Organizasyon olarak tüm açılışlarınızda sizlere yardımcı oluyor ve işletmenizin kendisine yakışır bir şekilde açılış yapmasına imkân sağlıyoruz. 

Açılış Organizasyonlarında Neler Yapabiliriz?

Arzu etmeniz durumunda açılışın gerçekleşeceği mekâna süsleme olarak; zincir balon, papatya balon ve normal balon süslemesi yapılır. Ses sistemi ve palyaço eşliğinde müşterilerinizin ilgisi çekilerek broşürünüz dağıtılır.

BALON SÜSLEME: Balon süslemeleri açılışların olmazsa olmazları arasında ilk sırada yer almaktadır. Özellikle çok uzak noktalardan bile bakıldığında görülebilecek balonlar sayesinde işletmenizin tanıtımı yapılmış olacaktır. Ayrıca zincir balon süslemeleri sayesinde işletmenizin oldukça güzel bir görüntüye sahip olması sağlanacaktır. Balon süslemeleri bir açılış için oldukça önemli olduğu gibi insanların işletmenizi tanıması içinde en büyük reklam aracı olacaktır. Balon süslemesi sırasında istediğiniz şekillerin kullanılmasının mümkün olacağı gibi aynı zamanda istediğiniz renk kombinlerinin de oluşturulması mümkün olacaktır.

BAYRAK SÜSLEME: Bayrak süslemeleri de balon süslemeleri kadar önemlidir. Bunun için işletmenizin genel standartlarına uygun olarak hazırlanan bayraklar ya da standart üçgen bayraklar kullanılarak açılışın yapıldığı mekânın daha güzel görünmesi sağlanacaktır. Bununla birlikte yine oldukça iyi bir reklam yapma şansını elinizin tersiyle itmemiş olacaksınız.

KUMAŞ SÜSLEMESİ: Kumaş süslemesi aslında mekân süslemesi olarak da isimlendirilebilir. Yeni işletmenizin bir gelin gibi süslenmesi ve bir o kadar da güzel görünmesi için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. İş yerinizde kumuş süslemeler kullanılarak ayrı bir havanın oluşması sağlanacaktır. Kumaş süslemeleri genellikle kapılar, kolonlar ve boş duvarlar üzerine uygulanan bir süsleme çeşididir.

AÇILIŞ PALYAÇOSU: Açılış palyaçosu ile hem davetli olan misafirlerin keyifli dakikalar geçirmesini sağlayacak hem de mekânın önünden geçen vatandaşların bilgilendirilmesi sağlanacaktır. Palyaçolar eşliğinde genel eğlenceler yapılacak insanların yeni bir işletmenin açıldığından haberdar olması sağlanmaktadır. Ayrıca hazırlanan broşürlerin dağıtılması sağlanacağı gibi sosis balonlar kullanılarak çocuklarında unutamayacakları bir gün geçirmesi sağlanacaktır. Ayrıca istek doğrultusunda yüz boyama ve çeşitli oyunların da oynatılması sağlanabilecektir.

DANSÇI: Açılışınıza farklı bir hava katmak istiyorsanız profesyonel dansçıların kullanılması oldukça yerinde bir karar olacaktır. Özellikle davet ettiğiniz misafirlerinizin keyifli dakikalar yaşaması ve beklemeleri esnasında sergilenen dans gösterilerini izlerken sıkılmamaları amaçlanmaktadır. Latin Dansları, Çaça, Samba, Hip Hop başta olmak üzere çeşitli yöresel oyunlarında sergilenmesi sağlanarak güzel bir gün geçirilmesi mümkün olacaktır.

SES SİSTEMİ VE DJ: Açılış organizasyonlarında ses sistemi ve DJ oldukça önemlidir. Açılış için yapılması gereken ilk şeyin güzel bir ses sisteminin kurulması ve iyi bir DJ’in bulunması gerektiğini unutmamalısınız. Özellikle güncel ve eğlenceli parçaların çalınması gerektiğini ve bu parçaların insanlar tarafından kabul görmesi gerektiğini unutmamalısınız. Açılışın yapılacağı alanın özel renkler ve balonlarla süslenmesinin sonrasında eğlenceli şarkılarla desteklenmesi oldukça önemlidir.

ANONS YAPACAK SUNUCU: Açılışta özellikle konuşma yapacak ve gerekli bilgileri verebilecek bir sunucuya ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda özellikle alanında uzman ve daha önce birçok yerde açılış konuşması yapan, çeşitli toplantılarda anons yapmış olan bir sunucu tercih etmeniz gerekecektir.

Palyaço Organizasyon olarak yukarıda saymaya çalıştığımız alanlar başta olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyle ilgili olarak gerekli çalışmaları yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Firmamızda bulunan, alanında uzman ve gerekli deneyimleri kazanmış olan personellerimiz sayesinde eğlenceli bir gün yaşamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Sizlerde bu hizmetlerden herhangi birisinden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.


İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ